Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

PostHeaderIcon Rok 2013/2014

"Biedronki wędrują przez świat" - Zakończenie roku

 

"Biedronki z wizytą w OSzW w Długoborzu

Choinka w Przedszkolu

 


Przedszkolaki z MP4 „Biedronki” z Julianem Tuwimem przez cały rok

W naszym przedszkolu  od kilku lat kontynuujemy tradycję głośnego czytania dzieciom przez rodziców. Nauczycielki zdają sobie sprawę, że głośne czytanie jest bardzo ważne dla emocjonalnego rozwoju dziecka, uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, kształtuje wzorce moralnych zachowań. Głośne czytanie stymuluje umysł dziecka i pozwala mu zrozumieć siebie i świat.

W tym roku w grupie 5 i 6 – latków często czytaliśmy dzieciom poezję    J. Tuwima, bowiem rok 2013 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Tuwima.

Julian Tuwim to poeta, który kształtował wyobraźnię, język i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia.

Twórczość poety przybliżali przedszkolakom nie tylko rodzice ale i Pani Dorota Chicheł – przyjaciel naszego przedszkola. Dzieci uczestniczyły również w spotkaniach czytelniczych w Bibliotece Dziecięcej. W interpretacji Pań Bibliotekarek usłyszały najpopularniejsze wiersze Tuwima. Wiele emocji dostarczyło przedszkolakom inscenizowanie wiersza „Rzepka

Kolejnym przedsięwzięciem w celu uczczenia obchodów Roku Tuwima były prace plastyczne, które  dzieci wykonywały  do utworów poety z wielką radością.

Dzieci uwielbiają, gdy im się głośno czyta, czują się wtedy ważne, kochane i coraz mądrzejsze.

 

                                                                                                                         Nauczycielki grupy 5 i 6–cio latków

 

 

  Patriotycznie u "Biedronek"

 

            Za ducha patriotyzmu odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Dlatego z dumą współuczestniczymy w pielęgnowaniu tych wartości wśród naszych najmłodszych.

            W naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Poranek z okazji 11 Listopada odbył się w sali przystrojonej w barwy biało- czerwone, odświętne stroje oraz kotyliony. Uroczystość została poprzedzona wprowadzeniem Flagi Polskiej przez poczet sztandarowy, utworzony przez najstarszych przedszkolaków.

            W atmosferę powagi wprowadził dzieci Hymn Polski wspólnie odśpiewany oraz wiersz W. Bełzy „Wyznanie wiary dziecięcia polskiego”. W trakcie akademii nie zabrakło symboli narodowych, patriotycznych wierszy i pieśni, którymi dzieci wyraziły swoją miłość do Ojczyzny.

            Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy. Poznają symbole narodowe, historię swojej Ojczyzny, drogę do wolności Państwa Polskiego.

 

 

„Biedronki”  W   TESCO


         Dzieci 5 letnie z Miejskiego Przedszkola Nr 4 miały możliwość zapoznania się z pracą kasjera, piekarza, magazyniera w sklepie Tesco. Dzięki uprzejmości Pani Eweliny Ch. kierownika sklepu, nasze dzieci  poznały miejsca, w których wypieka się pieczywo. Magazyn, w którym przechowuje się produkty spożywcze, przemysłowe, chemiczne oraz miały możliwość skanowania na kasie produktów spożywczych. Nasza wycieczka po Tesco rozpoczęła się od prób samodzielnego skanowania różnych produktów na kasie dzięki czemu dzieci mogły przez chwilę pełnić rolę małego kasjera. Następnie Pani Ewelina oprowadziła nas po sklepie wskazując wyznaczone miejsca, gdzie możemy spotkać produkty promocyjne i nie tylko. Po zwiedzeniu sklepu trafiliśmy do pomieszczenia, w którym  wypieka się pieczywo. Tam czekała na dzieci słodka degustacja wyśmienitych bułeczek. Kolejna atrakcją był magazyn- ogromne pomieszczenie, w których znajdowały się różnego rodzaju chłodnie, boksy. Dzieci dowiedziały się ,gdzie trafiają produkty przed rozłożeniem ich na sklepowe półki. W jaki sposób zachować szczególną ostrożność przebywając w magazynie oraz jakie powziąć środki ostrożności. Przymierzyły  odzież ochronną, buty i oczywiście kask na głowę. Na koniec Pani Ewelina rozdała dzieciom upominki i kolorowe balony po czym zaprosiła chętne dzieci na malowanie twarzy. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.